لینک آشناهامون
آرشیو
طراح قالب
Tebyan
ارز چیست؟
شنبه شانزدهم 9 1398

ارز چیست؟

 

در مبادلات بین المللی، ارز به معنای پول رایج خارجی است. در واقع ارز نوع پذیرفته شده ای از اسکناس و سکه می باشد که توسط دولت در داخل اقتصاد کشور توزیع و گردش پیدا میکند. متداول ترین ارزهای خارجی کاربردی در داخل ایران، دلار امریکا، یورو اتحادیه اروپا می باشد. وکیل تغییر نام نرخ تساوی هر ریال با هریک از ارزهای خرجی توسط بانک مرکزی و به شکل روزانه معین و به واحد های مربوطه ذیربط من جمله صرافی ها و بازارهای بورس منتقل می شود.

مطابق با ماده ۶۲ قانون آئین دادرسی مدنی؛ مشاوره حقوقی پولشویی در صورتی که خواسته پول خارجی باشد خواهان می تواند آن را مطالبه نماید به شرطی که از نرخ روز ارز مزبور توسط بانک مرکزی آگاه و ارزش تقویم شده را در دادخواست خویش تقاضا نماید. مشاوره حقوقی جعل دادگاه صالح برای طرح دعاوی مرتبط با وجه نقد رایج خارجی، دادگاه محل سکونت خوانده می باشد و اگر خوانده در ایران اقامت نداشته باشد، دادگاه حقوقی تهران صالح به رسیدگی به این دعوی می باشد. اگر این اختلاف ارزی میان دو دولت باشد دادگاه صالح، دادگاه بین المللی می باشد.

باتوجه به اینکه دعاوی ارزی غالبا میان شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی ایرانی و شخصی با تابعیت خارجی محقق می گردد، لذا داشتن وکیل متخصص مطالبه ارز که اشراف و مشاوره حقوقی اثبات نسب تسلط کافی در حقوق تجارت بین الملل داشته باشد امری بدیهی می باشد.از این رو، گروه وکلای عدل جویان متشکل از وکلای مجرب و مستعد، آماده ارائه هرگونه خدمات لازم در این خصوص می باشد.

مراجع ذی صلاح جهت رسیدگی به مطالبات ارزی

 

به صورت کلی در قوانین ایران دادگاه صالح جهت مطالبات مالی، دادگاه محل اقامت خوانده و یا در صورت تراضی طرفین در قرارداد اولیه، محل انعقاد قرارداد است. مشاوره حقوقی ارزان اگر خوانده در ایران اقامت نداشته باشد، در دادگاه حقوقی تهران و در صورتی که مطالبات ارزی فی مابین دولت ها باشد در دادگاه های بین المللی مورد رسیدگی واقع می شود. وکیل مطالبه ارز پس از بررسی اطلاعات ارائه شده، موسسه حقوقی  قادر به تشخیص دادگاه صالح و پس از آن به جریان انداختن پرونده مربوط به مطالبه ارزی می باشد.

https://adljooyan.com


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 96761
تعداد نوشته ها : 306
تعداد نظرات : 0
Rss