آرشیو
طراح قالب
Tebyan

همه چیز در مورد جشن پاتختی , باغ و تالار عروسی شمس العماره کرج :جشن پاتختی از جشن های می باشد که بعد از مراسم عروسی بسیار مهم است و افرادی زیادی دغدغه این را دارند که این جشن شان نیز به بهترین شکل برگزار شود. آیا شما می دانید که نحوه ی برگزاری این جشن چگونه است و چگونه می توان به بهترین شکل ممکن آن را برگزار کرد؟ ما را همراهی کنید تا بخوبی از نحوه ی برگزاری جشن پاتختی اطلاع پیدا کنید.

همه چیز در مورد جشن پاتختی

یکی از نگرانی ها و دغدغه های عروس خانم ها این است که مراسم ازدواج شان را بهترین شکل برگزار شود و البته از دغدغههای مرتبط مراسم پاتختی است. اگر بخواهیم مراسم پاتختی را مناسب برگزار کنیم نیاز است که آشنایی با دغدغه ها و راه حل ها داشته باشیم.

۱) اولین سوال این است که آیا باید تمام خانم های را که به مراسم عروسی مان آمده اند به پاتختی هم دعوت کنیم؟

پاتختی یک مهمانی زناه می باشد و نیازی نیست که کسی را به این مراسم دعوت نماییم. قدیم ها به این شکل بود که مهمانها فردای عروسی به منزل عروس و داماد می رفتند و مراسم پاتختی را برگزار می کردند ولی این روزها چون معمولا خانه ها مخصوصا خانه زوج های تازه عروس کوچک است در پایان عروسی اعلام می کنند که مراسم عروسی منزل مادر عروس است یا مادر داماد. معمولا مهمان ها زمانی که نسبتشان با شما نزدیک نباشد خودشان به مراسم پاتختی نمی روند چون هم باید کادو بدهند و هم زیادی به خرجمی افتند و ترجیح می دهند همان کادوی عروسی را بدهند.

جشن پاتختی

جشن پاتختی

۲) دومین سوال حضور آقایان در مراسم پاتختی می باشد که آیا باید آنها را نیز دعوت کنیم یا نیازی نیست؟

اگر بخواهیم سنتی به این قضیه نگاه کنیم آقایان نباید در مراسم پاتختی حضور داشته باشند ولی برخی از خانواده ها از میان آقایان آنهای که به عروس و داماد نزدیک هستند به همراه خانواده شان بهپاتختی می روند و فامیل دور یکدیگر جمع می شوند و خوش گذرانی می کنند و لذت می برند. در برخی از خانواده ها که عروس و داماد نزدیک پدر و مادرشان زندگی می کنند خانم ها در یک خانه برای خود پاتختی می گیرند و آقایان نیز در یک خانه دیگر جمع می شوند تا پاتختی تمام شوند و به همراه همسرشان برگردند.

اطلاعات بیشتر در : مقالات تالار عروسی

۳) تا چه ساعتی باید از مهمان ها پذیرایی کنیم؟

معمولا این جشن دو یا سه ساعت می باشد و با توجه به فصل عروسی زمان شروع و پایان آن مشخص می شود اما معمولا بین ساعت چهار تا هفت بعد از ظهر می باشد.

۴) برای پذیرایی از چه نوشیدنی ها و خوراکی ها باید استفاده نماییم؟

عموما از شب عروسی شیرینی ، میوه ، کیک و غذا باقی می ماند که برگزار کنندگان آن را به خانه عروس یا داماد می فرستند. روز پاتختی میتوان از مهمان ها با همان کیک ، میوه و… پذیرایی کرد.اما با توجه به فصلی که مراسم برگزار می شود می توان از نوشیدنی های مثل عرقیجاتها، چای، قهوه و…نیز استفاده کرد.

۵) اگر از کادو خوشمان نیاید چگونه از قبل به مهمان های خود بگوییم؟

معمولا برخی از عروس ها از کادوهای مثل ظرف های کریستالی، شمعدان، ساعت، قاب ، پتو و… متنفر هستند. هر چقدر که شماوضع خودتان و خانواده تان خوب باشد شاید مهمانهایتان نتوانند برای عقد و پاتختی شما کادو فراهم کنند. آن ها مجبورند به قسمت های مختلف شهر بروند و با توجه به بودجه ی که دارند یک کادو بخرند و هم بزرگ باشد و از هم از نظر ظاهری چشم را بنوزاد. در صورتی که شما مهمان های را می شناسید که همیشه وقتی به پاتختی ها می روند چنین کادوهای می آورند بهتر است از مادرتان بخواهید تا به آنها بگوید به جای اینکه کادوی را بخرند مبلغی را به عنوان هدیه به عروس و داماد بدهند. البته مادر شما نیز نباید مبلغ را جلوی همه اعلام کند و به مهمان ها بگوید که مبلغ را اصلا اعلام نمی کند. اینگونه شمامی توانید با پول های که جمع شده است بهترین هدیه را برای خودتان خریداری نمایید.

۶) چگونه می توانیم به فامیل اجازه ندهیم تا تمام زیر و بم زندگی مان را زیر رو نکنند؟

این رسم دیدن جهیزیه اصلا برای برخی از دختر خانم جذاب و جالب نیست چون افرادی برای فضولی هم که شده تمام موارد درکشوها و کمدها را می گردند. برای اینکه چنین اتفاقی نیوفتد میتوانید پاتختی را در تالار عروسی , منزل مادر خود یا مادرشوهرتان برگزار نمایید. مطمئن باشید این روز به خیر و خوشی تمام می شود.

talarshams.com

https://goo.gl/PQrwCT


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 20990
تعداد نوشته ها : 295
تعداد نظرات : 0
Rss