لینک آشناهامون
آرشیو
طراح قالب
Tebyan

یکیاز مهمترین مباحث در امر کشاورزی جلوگیری از آفات برای مزارع و باغ های کشاورزی است . بدون شک با ورود به هر باغ بزرگ یا کوچکی شما در آنجا تعدادیادوات و یا ماشین آلات کشاورزی را خواهید دید . صنعت کشاورزی یک صنعت مادربرای هر کشوری است و ارتقا کیفی محصولات برای مصارف داخلی و در نهایت برایصادرات از اهمیت بالایی برخوردار است .لذا برای اینکه محصولات خود را از آفات حفظ کنیم همیشه نیاز داریم با تجویز سموم مختلف توسط مهندسین با تجربهدر خوزه کشاورزی , عملیات سمپاشی بر روی محصولات زراعی و باغی کنیم . از گذشته تا به امروز برای سمپاشی از ابزارها و تجهیزات متنوعی استفاده شده است .

پمپ سمپاش , انواع سمپاش با ظرفیت متفاوت

پمپ سمپاش دستی , قیمت پمپ سمپاش چینی , بهترین پمپ سمپاش لوشانگ تایوان , قیمت پمپ سمپاش برقی , قیمت پمپ سمپاش ایتالیایی , پمپ سمپاش میتسوکو

پمپ سمپاش لوشانگ تایوان
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت کشاورزیبرای سمپاشی تجهیزات مدرنی طراحی و تولید شده است . تا حدی که خیلی از شرکت های بزرگ صنعتی در تولید انواع ادوات کشاورزی بدون تردید وارد تولید محصول مهمی چون سمپاش با توان و قدرت های متنوع کرده اند تا کاربری برای همه زمینه ها فراهم شود .

مدل LS-524C

 مدل LS-524 / LS-534

مدل LS-22/ LS-30

مدل SB-528

مدل SB-528

مدل LS-529/ Ls-539

مدل LS-529/ Ls-539

مدل LS-533F

مدل LS-523/ LS-533

مدل LS-523/ LS-533

مدل LS-18

مدل LS-26 / LS-36

مدل LS-547

مدل LS-557

مدل LS-557

مدل LS-22N/ LS-30N

مدل LS-22N/ LS-30N

پمپ برتولینی PA530

پمپ برتولینی PA530

مدل PA330

مدل PA430

مدل PA730

مدل PA730

مدل PA908

مدل PA908

مدل POLY2025-RT4

پمپ سمپاش میتسوکو

پمپ سمپاش رینوپاور

پمپ سمپاش رینوپاور

پمپ سمپاش رینوپاور

پمپ سمپاش رینوپاور

مراحل سمپاشی در کشاورزی مدرن

یکی از مهمترین مراحل در تولید محصولات کشاورزی رسیدگی و توجه به آفات محصولات است . همیشه برای امنیت محصول کشاورزی خود از مهندسین با تجربه استفاده می کنیم و بر اساس گفته های آن به پرورش محصولات مبادرت می ورزیم .در زمان های مختلف برای رشد محصول برای جلوگیری از آفت زدگی از سمومی جهت رفع آفات استفاده می شود که هم باید به اندازه باشد و هم به موقع , این سموم به روشهای مختلفی در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند یکی از روشهاو معمولترین نوعش استفاده از سمپاش و پمپ سمپاش است که با استفاده از یک تانکر در ابعاد و اندازه مختلف یم را بر روی محصولات می پاشند .

روش دیگری نیز است که سم را در آب مخلوط می کنند و از طریق آبیاری به ریشه درختان و یا مزارع می رسانند. اما در این بین اکثر سموم تولید شده برای استفاده از سمپاش مد نر گرفته شده اند چرا که بیشتر آفات بر روی شاخ وبرگ محصولات می افتد.

سمپاش

سمپاش ها در دو نوع موتوری و بنزینی تولید وبه بازار عرضه می شوند .

این وسیله در اندازه های گوناگون وبا شکل های مختلف در بازار موجود می باشد.در سایزهای کوچک سمپاش های دستی ،استوانهای و پشتی غیر موتوری ودر سایزهای بزرگتر و برای باغ ها ومزارع وسیع از سمپاش های موتوری پشتی (اتومایزر ولانسی) فرغونی (چرخ دار) ذنبه ای و تراکتوری استفاده می گردد.

سمپاش دستی :

اغلب از این سمپاش برای فضاهای کوچک وبرایگلخانه ها و باغچه های خیلی کوجک استفاده می گردد.سمپاش دستی به دو صورت استیل و پلاستیکی با ظرفیت ۶-۱۸و ۲۰ لیتری وجود دارد.

مشخصات فنی سمپاش شارژی دستی :

سمپاش دستی پشتی

در سمپاش پشتی تلمبه ای ،فشار به صورت متناوب می باشد ودر آن جهت به وجود آوردن فشار از یک تلمبه ی دستی استفاده می گردد.اما در پشتی موتورها به تلمبه دستی ،یک پمپ دوار به کار می رود که این امر موجب تفاوت اصلی مابین دو گروه سمپاش های پشتی موتوری و دستی می شود.

مشخصات فنی سم پاش پشتی دستی

سم پاش پشتی موتوری | سمپاش پشت تراکتوری

سمپاش پشت تراکتوری :برای اینکه عمل سم پاشی با سرعت زیادی انجام شود وهمچنین برای راحتی کار سم پاشی و همین طور افزایش راندمان از سم پاش های پشتی موتوری استفاده می گردد.که در این نوع از سم پاش ها موتور توان لازم برای تامین فشار در مایع سم و پاشیدن آن را بر عهده دارد.روش کار کرد سمپاش پشتی موتوری به این شکل می باشد که سم از مخزن توسط پمپ مکیده شده و با فشار در شیلنگ جاری می گردد.ویک شیر فشار شکن نیز در مسیر خروجی مایع تعبیه شده است که مازاد مایعپمپاژ شده و ویا همه آن در صورت خارج نشدن از افشانک ،مجدداً به مخزن برمیگردد.وبا این روش عمل هم زدن مایع در داخل مخزن نیز انجام می گیرد.

سمپاش های پشتی موتوری دارای چه مشخصاتی می باشند؟

جنس مخزن:(پلاستیکی)

ظرفیت مخزن:(۱۰-۲۰ لیتر)

موتور احتراقی از حجم بین ۲۰-۴۵ سانتی متر مکعب با توانی برابر با ۹/۰-۵/۱ اسب بخار برخوردار می باشد.

دارای بدنه بسیار سبک برای نصب اجزا بر روی آن

محل نصب موتور به سمپاش مجهز به لرزه گر می باشد.

اتصال پمپ : به شکل مستقیم به محور خروجی موتور وصل می شود

مساحت سم پاشی : در صورت مساعد بودن شرایط ،روزانه حدود ۲-۳ هکتار

کیفیت سم پاشی : دارای کیفیت عالی به علت وجود قطرات بسیار ریز و پیش گیری از چکیدن مایع سم بر روی برگ ها


https://sanatfa.com/


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 96324
تعداد نوشته ها : 306
تعداد نظرات : 0
Rss