لینک آشناهامون
آرشیو
طراح قالب
Tebyan

سیستمهایی که مبتنی بر ترانسپوندر تک بیتی و یا EAS می باشند . ( Electronic Article Surveillance ) :کوچک ترین واحد اطلاعات است و تنها می تواند دو وضعیت داشته باشد . همچنینسیستم هایی که مبتنی بر ترانسپوندر یک بیتی می باشند , فقط توانایی این رادارند که نشان دهنده ی دو حالت باشند . ( منظور از ترانسپوندر در اینجا گیرنده ای است که بلافاصله بعد از دریافت مخابره ای , به طور اتوماتیک به آهن واکنش نشان داده و به آن پاسخ می دهد ) زمانی که ترانسپوندر را در یک منطقه بازرسی قرار داده باشند یک است و استفاده از ترانسپوندر در نواحی دیگر صفر می باشد .

گیت فروشگاهی

بیشتر بخوانید : گیت فروشگاهی

امروزه استفاده از ترانسپوندر به طور گسترده رواج پیدا کرده است . یکی از حوزه های اصلی ترانسپوندر که کاربرد بیشتری دارد ,دستگاه های ضد سرقت در فروشگاه ها می باشد . اجزایی که این دستگاه ها را تشکیل می دهند عبارتند از :

منیت و حفاظت از اجناس فروشگاه , مغازه , مراکز تجاری بزرگ و کوچک , پاساژها و …بدون استفاده از سیستم های بروز و مدرن امکان پذیر نیست . تکنولوژی گیت فروشگاهی امروزه برای محیط های مختلف محصولاتی را عرضه کرده است . تقریبا می توان گفت که سه نوع دزدگیر یا همان گیت فروشگاهی عرضه شده است : گیت فروشگاهی AM  , گیت فروشگاهی RF , گیت فروشگاهی  EM هر کدام از این سه نوع دزدگیر فروشگاهی  قابلیت های متفاوتی دارند که در بخش مربوط به هر کدام در بالا اشاره شده است .دزدگیر پوشاک و دزدگیر فروشگاهی نیز استفاده می شود. امروزه کمتر فروشگاهی از گیت فروشگاهییا دزدگیر لباس , دوربین مدار بسته و … استفاده نمی کند .

 1. آنتن کویل
 2. تگ یا ترانسپوندر یا عنصر امنیتی
 3. ابزاری برای غیر فعال کردن تگ

تگ زمانی غیر فعال می گردد که توسط صندوق دار قیمت ثبت شده باشد . با این حال عنصر امنیتی را در برخی از سیستمها می توان دوباره فعال کرد . سیستمهایی که مبتنی بر ترانسپوندر تک بیتی می باشند, با ۵ تکنیک می توان پیاده سازی کرد که در زیر این ۵ تکنیک را نام می بریم .

 1. Radio frequency
 2.     Microwaaves
 3. Frequency divider
 4. Electromagnetic

 5. نوشته‌های تازه

 6. تگ یوفو 
 7. تگ پاندا 
 8. تگ عدسی
 9. گیت فروشگاهی
 10. تگ پنسیل 
 11. تگ گلفی
 12. تگ صدفی
 13. گیت فروشگاهی EM
 14. موارد استفاده از دزدگیر فروشگاهی
 15. نصب گیت فروشگاهی AM و EM
 16. نصب گیت فروشگاهی RF
 17. نصب دزدگیر فروشگاهی در فروشگاه لوازم آرایشی
 18. اصول مهم نصب گیت فروشگاهی
 19. استفاده از گیت فروشگاهی در فروشگاه های مواد غذایی
 20. استفاده از گیت فروشگاهی در کتاب فروشی ها
 21. سیستم هایی که مبتنی بر ترانسپوندر تک بیتی ( EAS ) می باشند .
 22. گیت و دزدگیر فروشگاهی پارسا گیت
 23. تعریف تگ و برچسب
 24. گیت و دزدگیر فروشگاهی چیست
 25. سیستمهایی که مبتنی بر ترانسپوندر تک بیتی و یا EAS می باشند .
 26. Acoustomagnetic

در این مقاله به سیستمهایی که در بازار کشورمان خرید و فروش می شوند ( سیستمهایی دارای تکنولوژی ۵ , ۴ , ۱ ) پرداخته شده است که در بین آنها Radio frequency و یا به اسم اختصاری RF بسیار فراگیر تر از دو تکنولوژی دیگر یعنی تکنولوژی های EM , AM می باشد .


https://parsagate.com


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 96353
تعداد نوشته ها : 306
تعداد نظرات : 0
Rss