لینک آشناهامون
آرشیو
طراح قالب
Tebyan
نصب و فروش گیت فروشگاهی آرتابان
يکشنبه بیست و نهم 7 1397

نصب گیت فروشگاهی : فارغ از تکنولوژی بکار گرفته شده در یک گیت امنیتی شرکتهای مختلف بردهای متنوعی برای سیستمهای امنیتی طراحی میکنند . ازعلل این تنوع می توان موارد زیر را نام برد

• توان مصرفی که تا حدودی مترادف با شعاع میدان مغناطیسی فرستنده است
• پوشش رنجهای فرکانسی متفاوت توسط سیستم
• کارایی در محیط های پر نویز
• تعداد ساپورت آنتن های
• قیمت تمام شده
همچنین آنتن ها ی گیت فروشگاهیبا اشکال و اندازه های متنوع طراحی میگردند معمولا هر مدل دفترچه راهنماییدارد که از طریق آن میتوان تنظیمات لازم جهت نصب و راه اندازی سیستم را انجام داد این تنظیمات شامل انتخاب فاصله ی مناسب بین آنتن فرستنده وگیرندهاست که بر مبنای عواملی چون نوع واندازه ی عنصرامنیتی مورد استفاده در فروشگاه ، توان دستگاه و نویز محیط و غیره صورت میگیرد تنظیمات دیگری از قبیل تعیین فرکانس کاری سیستم ، تنظیم میزان صدای آلارم ، تنظیم حساسیت سنسور گیرنده به عنصر امنیتی و غیره وجود دارند که یا توسط کلیدهای ON وOFFو پتانسیو مترهای موجود بر روی بورد دستگاه به صورت دستی انجام میشود یا بوسیله ی یک واسط گرافیکی از طریق صفحه نمایش با ریموت مخصوص سیستم و یا بوسیله یک اینترفیس کامپیوتری از طریق کی بورد کامپیوتر قابل تنظیم میباشند. البته گاهی اوقات گزینه ی تنظیمات اوتوماتیک نیز وجود دارد که میتوان ازآن بهره برد. برای نمونه راهنمای نصب یک سیستم امنیتی با تکنولوژی AM عینادر پیوست آورده شده است.
در ادامه به نکاتی درباره ی نصب وکاربرد تکنولوژی های RF ، AM و EM پرداخته می شود که در نصب و راه اندازی این سیستم ها وجود دارد .

Gate2

نصب گیت فروشگاهی RF

یکی از بحث های مهم در مورد گیت فروشگاهی RF بحث تداخل است منظور از تداخل ایجاد اختلال در عملکرد گیت فروشگاه A توسط گیت فروشگاه B است . این اختلال هنگامی رخ می دهد که دو فوشگاه نزدیک به هم باشند ( در حدود 5 الی 20 متر ) و هر دو از گیتهایی با تکنولوژی RF استفاده کنند . پارامترهایی که سبب تداخل میشوند عبارتند از:
• استفاده از رنج فرکانسی یکسان توسط هر دو گیت
• بزرگی شعاع میدان مغناطیسی تولید شده توسط یک یا هر دو گیت
• فاصله میان دو سیستم نصب شده از یکدیگر
• حساسیت گیرنده ها که به ابعاد تگ ها ونویز محیط بستگی دارد
برای حل مشکل تداخل احتمالی دزدگیر فروشگاهیRF هنگام نصب گیت فروشگاهی آرتابان می توان بجای استفاده گیتهای تک فرکانس از گیت های فروشگاهی مولتی فرکانس استفاده کرد . منظور از مولتی فرکانس بودن دستگاه اینست که دستگاه میتواند در یکی از چندین رنج فرکانسی خود کار کند مثلا اگر دستگاه دارای رنجهای مختلف 8 MHz ، 5 MHz ،3 MHz و 2 MHz باشد میتواند بر روی یکی از فرکانس ها مذکور کار کند این در حالیست که مدل های تک فرکانس تنها در یک رنج فرکانسی غیر قابل تغییر و از قبل تعیین شده میتوانند کار کنند. به این ترتیب در صورت وجود تداخل نصاب گیت یا پرسنل آموزش دیده شده ی فروشگاه می توانند فرکانس ، توان و یا حساسیت دستگاه را طوری تغییر دهند تا مشکل تداخل بر طرف شود.
اگر تنها با تغییر فرکانس دستگاه گیت فروشگاهی بر طرف شود همانطور که در قسمت اساس کار تکنولوژی RF نیز اشاره شد می بایست تمامی تگ های فروشگاه را نیز عوض کرد که هزینه بر است .

تماس با آرتابان

برای اجتناب از این کار در عرف قانونی بین نصاب های سیستم های RF وجود دارد و آن این است که نصاب دستگاه جدید حق ندارد عملکرد دستگاه های مجاور را مختل کند و همیشه دستگاه جدید را می بایست سازگار کرد . به این صورت این دسته از مشکلات تکنولوژی RF قابل رفع می باشد.
نکته آخر در مورد گیت فروشگاهی RF این که مدلهایی از این نوع گیت ها وجود دارند که در این مدلها بوردهای و آنتهای گیرنده وفرستنده با هم ادغام میشوند که به آن مونو ( MONO ) میگویند . از مونو ها بیشتر مواقعی است استفاده می شود که پهنای درب فروشگاه کوچک است معمولا شعاع عملکرد مونو ها بیشتر از یک متر نیست.

نصب گیت فروشگاهی AM

تمامی گیت های فروشگاهی AM با هر مدل وبا هر شرکت سازنده ای در فرکانس 58 KHz کار میکنند که در نتیجه تمامی تگهای AMنیز در این فرکانس کار میکنند . نکته جالب و قابل توجه این گیتها تداخل گیت های مجاور با یکدیگر است که به آسانی قابل رفع میباشد .
با توجه به اساس کار دزدگیر فروشگاهی AM اگر فرض شود گیت فروشگاهی A در مجاورت گیت فروشگاهی B قرار گرفته باشد و از نظر زمانی ، انتشار پالس های گیت فروشگاهیA و گیت فروشگاهی B با یکدیگر چنان تفاوت داشته باشند بطوریکه گیت فروشگاهی B پالسهای گیت فروشگاهی A را ، پالسهای تگی قرار گرفته درناحیه بازرسی خود تفسیر کند آنگاه تداخل رخ خواهد داد که این تداخل منجر به آلارمدادن از سوی گیت فروشگاهی B خواهد شد برای رفع این تداخل کافیست هر دو گیتدقیقا همزمان پالسهای خود را منتشر کنند که به این همزمانی سنکرون کردن میگویند . جهت سنکرون سازی امکاناتی استاندارد بر روی بورد دستگاه وجود دارد . این امکانات معمولا بصورت جامپرها وکلیدهایی بر روی بورد دستگاه هستند .
نکته آخر اینکه در این تکنولوژی نیز مانند تکنولوژی RF از آنتن تک پایه میتوان بهره برد .

نصب گیت فروشگاهی EM

گیت فروشگاهی EM بیشتر در اروپا استفاده می شوند فرکانس کاری این گیت فروشگاهی معمولا بر روی 3 KHz تنظیم میشود بر خلاف تکنولوژی های RF و AM که در آن گیتها میتوانستند بصورت تک پایه نصب شوند گیتهای EM غالبا بصورت دو پایه نصب می شوند . ابعاد آنتن های گیت فروشگاهی EM بزرگتر از دو تکنولوژی RF و AM است (حدود 150 × 80×10 ) برد موثر این آنتن ها حدودا 80 cm است .
نکته با اهمیت در مورد این تکنولوژی تگ های برچسبی آن است که علاوه بر کوچک بودن آنها می توان آنها رابارها فعال و غیر فعال کرد همانطور که قبلا نیز اشاره شد یکی از کاربردهایتگهای EM استفاده در کتابخانه هایی است که کتاب امانت میدهند این کتابخانهها تگ ها را درون شیرازه ی کتابها جاسازی میکنند قبل از اینکه شخص کتاب راتحویل بگیرد متصدی کتابخانه مشخصات کتاب را ثبت میکند وسپس با قرار دادن بر روی دستگاه غیر فعالساز تگ را غیر فعال میکند و شخص از گیت عبور میکند هنگامی که کتاب برای تحویل به کتابخانه باز میگردد متصدی کتابخانه بعد از تحویل گرفتن کتاب وثبت مشخصات کتاب مجددا تگ را با قرار دادن کتاب بر روی دستگاه فعال ساز فعال می کند و کتاب را در قفسه قرار میدهد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ی عملکرد دزدگیر لباس (دزدگیر پوشاک) و نصب گیت فروشگاهی با متخصصین ما در شرکت گیت آرتابان تماس بگیرید.


www.artaban-co.com


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 96330
تعداد نوشته ها : 306
تعداد نظرات : 0
Rss