لینک آشناهامون
آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طراحی سایت آموزشگاه
چهارشنبه شانزدهم 1 1396


آموزشگاه های علمی، هنری و یا فنی و یا رانندگی و غیره  از مراکزی هستندکه مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب میکنند. شما به عنوان مدیر و یا مالک یک آموزشگاه یقینا به یک وب سایت دارید تا بتوانید خدمات و سرویس های خاصی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

یقینا شما تاکنون تمام مراحل ثبت نامی مخاطبانتان در آموزشگاه را به صورت سنتی و کاغذی انجام داده اید ولی بدانید که ورود به فضای مجازی می تواند هم برای شما و هم برای مشتریانتان مفید باشد.

طراحی سایت آموزشگاه

تصور کنید که شما برای آموزشگاه خود سایت طراحی کرده اید و امکان ثبت نام آنلاین را در طراحی سایت آموزشگاه خود لحاظ کرده اید و مشتریانتان می توانند بدون آنکه مسافت طولانی را آمده و اینکار را انجام دهند از خانه و یا محل کار خود اینکار را انجام دهند. این کار می تواند برای هر دو طرف خوشایند باشد. ما در اینجا مختصری در مورد یک سایت آموزشگاه و طراحی سایت آموزشگاه با شما صحبت میکنیم.

همواره یک سوال در طراحی سایت وجود دارد. سئوال این است که شما برای چه کاری و چه نیازی اقدام به طراحی سایت می کنید؟

اگر قصد دارید یک سایت برای آموزشگاه خود طراحی کنید دقیقا می خواهید چهسرویس هایی را از طریق سایت آموزشگاه خود به مشتریانتان بدهید. ما در اینجا مختصری درباره حداقل امکانات سایت آموزشگاه شما و حداکثر امکاناتی کهمی توانید در سایت آموزشگاه خود داشته باشید بیان میکنیم.

سایت آموزشگاه صرفا برای اطلاع رسانی

اگر شما به عنوان یک مدیر آموزشگاه فقط می خواهید از طریق سایت برنامه های آموزشگاه خود را اطلاع رسانی کنید می توانید این کار را انجام دهید. شما می توانید با طراحی سایت تمام برنامه ها و رخدادهای آموزشگاه خود را اطلاع رسانی کنید. ولی بخاطر داشته باشید که نیازمندی های طراحی سایت برای شغل شما منحصر به شغل شما هست. شما بایستی موارد زیادی را در طراحی سایت آموزشگاه خود رعایت کنید.

یقینا گرافیکی که برای یک سایت پزشکی مناسب است لزوما نمی تواند برای طراحی سایت آموزشگاه شما استفاده شود. در این حالت کلیدی ترین تفاوت سایت شما با سایر سایت های مشاغل دیگر در گرافیک است. شما بایستی قالب گرافیکی را برای سایت خود انتخاب کنید که بتواند ماهیت شغل شما را به مخاطب نشان دهد و مخاطب با نگاه کردن به سایت شما در همان لحظه اول متوجه شود که وارد چه سایتی شده است.

انتخاب المان های مناسب، دسته بندی های مرتبط، اسلایدشو مناسب و یا حتی رنگ بندی های مناسب با کار خود می تواند به شما کمک اساسی در انتخاب گرافیکمناسب بکند. در این حالت سایت شما بیشتر جنبه یک بولتن مجازی را دارد که کاربرانتان می توانند تنها آن را بخوانند و یا از طریق صندوق تماس با شما برای شما پیام بگذارند.

سایت آموزشگاه اطلاع رسانی با امکان ثبت نام آنلاین و یا سروی های محدود

اگر شما بخواهید که اطلاعات دوره هایی را که می توانید در آموزشگاه خود برگزار کنید را در سایت بگذارید و کاربران امکان ثبت نام را داشته باشند درحقیقت شما اولین قدم را برای ارائه سرویس به کاربرانتان برداشته اید. شما می توانید در زمان طراحی سایت آموزشگاه خود این امکان را فراهم کنید که مشتریان شما بتوانند وارد سایت شما شده و از بخش مربوط به دورها، اطلاعات مربوط به هر دوره را مشاهده نمایند و پس از اطلاع از مواردی چون طول دوره، زمان شروع، هزینه ها، ساعت های دقیق برگزاری، اساتید دوره و ... اقدام به پرداخت هزینه کرده و شرکت در دوره های شما را رزرو کنند. شما حتی می توانیدپس از ثبت نام آنها در سایت، کد رهگیری را در اختیار انها قرار دهید تا درهنگام مراجعه به آموزشگاه آن را در اختیار شما قرا دهند تا بتوانید مشخصاتثبت شده انها در سایت آموزشگاه را پرینت گرفته و اجازه حضور در دروه را بدهید.این سرویس و یا امکانات در طراحی سایت فروشگاه باعث میشود که شما مجبور نباشید شلوغی ثبت نام را تحمل کنید و حقوق کمتری برای کارمند پرداخت کنید.

به یاد داشته باشید که تا اینجا چیزی در مورد سایت آموزشگاه ایده آل خود به شما نگفته ایم...

اگر شما جزو آن دسته از مدیران آموزشگاه هستین که می خواهید از تمام توانمندی های بالقوه نرم افزاری استفاده کنید وبرای خود یک سایت آموزشگاه مجازی ایجاد کنید تا بتوانید بدون حضور مشتریانتان برای آنها دوره برگزار کنید و آزمون بگیرید و یا در کل مدیریت واجرای آموزش آموزشگاهی را در یک سایت آموزشگاه به طور کامل پیاده کنید، باید به شما بگوییم که می توانید. البته این را به خاطر داشته باشید که برای یک آموزشگاه رانندگی این نوع طراحی سایت آموزشگاه امکانپذیر نمی باشد چرا که حداقل رانندگی و یا آزمون توسز افسر را نمی توان بصورت مجازی برگزارکرد و برای یک آموزشگاه رانندگی یک سایت آموزشگاه خوب همانیست که در بالا اشاره شد.

LMS و سیستم مدیریت آموزش

LMS مخفف Learn Management system می باشد. این سیستم در حقیقت امکان مدیریت مجازی یک آموزشگاه واقعی را به ما می دهد. همانطور که شما در آموزشگاه دوره برگزار می کنید در این طراحی سایتما نیز این امکان را برای شما ایجاد میکنید که تمام پروسه های جاری در اموزشگاه تان به صورت مجازی اتفاق بیفتد.

فرض کنید شما صاحب یک سایت آموزشگاه مجازی و LMS هستید. شما می توانید سرویس های زیر را در سایت خود داشته باشید.

1. امکان نمایش و اطلاع رسانی آموزشگاه شما از طریق سایت فراهم است.

2. امکان ثبت نام مشتریانتان شما در ترم های تحصیلی و یا تک دوره ها با پرداخت شهریه وجود دارد.

3. امکانبرگزاری آنلاین هر کلاس برای تمام افراد ثبت نام کرده در سایت آموزشگاه شما وجود دارد که فایل این آموزش ها می تواند طبق صلاحدید شما برای مدتی درفضای سایت شما باقی بمانند.

4. همانندیک آموزشگاه واقعی، کارآموزان می توانند تنها در سر کلاس دوره ای بنشینند که در ان ثبت نام کرده اند. این امکان در سایت شما وجود دارد.

5. امکان پرسش و پاسخ بین دانشجوها و اساتید وجود دارد.

6. اساتید آموزشگاه شما می توانند از طریق سایت آموزشگاه اقدام به برگزاری آزمون آنلاین نیز نمایند.

7. شما می توانید نتایج آزمون ها را از طریق سایت آموزشگاه خود برای هر دانشجو و در کارتابل خود دانشجو منتشر نمایید.

آیا این امکانات همان توانمندی های آموزشگاه شما به صورت مجازی نیست؟ ما در آینده توضیحات بیشتر و کاملتری را از یک سایت LMS به شما خواهیم داد. در صورتی که شما نیازمند مشاوره در این خصوص می باشید می توانید با کارشناسان ما در واحد طراحی سایت وب نوش تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید.


برچسب ها : طراحی سایت آموزشگاه
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 96422
تعداد نوشته ها : 306
تعداد نظرات : 0
Rss