لینک آشناهامون
آرشیو
طراح قالب
Tebyan
استفاده از قالب آماده در طراحی سایت با وردپرس :وردپرس در بین تمام cms های رایگان از محبوبیت بالایی برخوردار است و در سراسر دنیا وب سایت های زیادی با این cms طراحی شده است . برای همین شرکتهای بزرگی دست به کار شده اند و در طراحی قالب وردپرسفعالیت می کنند . امروزه استفاده از قالب آماده برای طراحی سایت وردپرس بسیار رونق یافته است. و این هم دلایل مهمی دارد که در زیر بررسی می کنیم .

 

طراحی سایت با وردپرس

 

دلایل افزایش استفاده از قالب های آماده برای طراحی سایت با وردپرس

1-    هزینه پایین طراحی سایت با قالب آماده وردپرس
2-    سرعت انجام طراحی سایت با قالب آماده وردپرس
3-    وجود قالبهای بسیار جذاب و پسند مشتریان
4-    سئو سایت خوب برخی از قالب های اماده وردپرس مانند قالب b یا اینفولد
5-    امکانات زیاد قالب های آماده
6-    و یا ...

موارد بالا می توانند دلایل استفاده از قالب های آماده وردپرس برای طراحی سایت باشند .

اما توجه داشته باشید که استفاده از قالب های آماده وردپرس برای طراحی سایت را وب نوش به هیچ وجه تایید نمی کند . در زیر به دلایل استفاده نکردن از قالب آماده به زبان وب نوش را بررسی می کنیم :

چرا از قالب آماده برای طراحی سایت استفاده نکنیم ؟

قالب های آماده و گاها رایگان وردپرس در اینترنت به وفور می توانید پیدا کنید و نصب کنید . اما استفاده از آنها به هیچ وجه امنیت سایت را تضمین نخواهد کرد چرا که هر سازنده ی قالب برای کسب در آمد از آن قالب را طراحی می کند و حتما کدهایی را درون آن اشتفاده می کند که بعد از گذشت مدت زمان موقرر استقرار قالب در دامنه سایت به خودی خودایراد پیدا کند تا شما با پشتیبان آن تماس بگیرید . که پشتیبان قالب های آماده و رایگات اصلا در دسترس شما نیستند.

بنابر این مهمترین دلیل استفاده نکردن از قالب آماده برای طراحی سایت با وردپرس در دسترس نبودن پشتیبان قالب های آماده وردپرسی است .

مورد بعدی قالب های تجاری هزینه بالایی دارند و هر فردی نمی تواند آنها را تهیه نماید .

دلیل بزرگتر نیز امنیت نداشتن قالب های آماده برای طراحی سایت با وردپرس است . نمی توانید به طور قطع بکید که در قالب آماده سایت وردپرسی من هیچ نوع شلی وجود ندارد .

توجه داشته باشید *


شما می خواهید وب سایتی را طراحی کنیدکه با استفاده از آن کسب در آمد یا محصول خود را معرفی نمایید . بنابر اینباید همانند خیلی از راههای تبلیغاتی دیگر که بهش ارزش می دهید به وب سایتنیز ارزش دهید و بلکه بیشتر چرا که بیشتر مشتریان شما در اینترنت دنبال خواشته های خود می گردند.
پس طراحی سایت برای شما هزینه نیست سرمایه گذاری مطمئن است از طریق آن کسب و کار خود را گسترش دهید.بهترین راهکاری کهما برای شما پیشنهاد می کنیم طراحی قالب وردپرس به صورت اختصاصی است . با گرافیک بالا و کاربر پسند . و سایتی کاملا ریسپانسیو و بهینه برای تمام مرورگرهای موجود.

برای مشاوره درست در رابطه با طراحی سایت وبهینه سازی وب سایت با وب نوش تماس بگیرد . ما ایده های شما رو گسترش خواهیم داد و بهشون جامع عمل می پوشانیم .

برچسب ها : طراحی سایت با وردپرس
طراحی سایت مدرسه
سه شنبه نهم 9 1395


طراحی سایت مدرسه

در دنیای امروزه نیاز یک مدرسه به سایت غیر قابل کتمان است. شاید شما به عنوان یک مدیر مدرسه بخواهید که اطلاع رسانی های مدرسه خود را و یا اینکه برخی از خدمات را از طریق سایت مدرسه بهاطلاع دانش آموز و یا والدین آنها برسانید.

با توجه به اینکه در مدارس مراجعه والدین بعضا وقت گیر و یا گاها پرتنش می باشد بنابراین طراحی سایت مدرسه می تواند وقت بیشتری را از شما آزاد کند تا بتوانید به امورات مدرسه بیشتر رسیدگی کنید.

طراحی سایت مدرسه بهترینراهکار هم برای ارائه خدمات به والدین دانش آموزان است و هم اینکه زمینه آشنایی دانش آموزان با اینترنت و گرفتن خدمات از آن را فراهم میکنم.

همانگونه که ما در طراحی سایتبرای هر صنف و شغلی متناسب با نیازهای آن طراحی سایت را انجام داده و سعی میکنیم که به بهترین وجه ممکن تمام نیازها را در آن لحاظ کنیم، بایستی در طراحی سایت مدرسه نیز به نیازهای یک مدرسه توجه داشته باشیم.

 

طراحی سایت

 

ما در زیر برخی از امکاناتی را که در طراحی سایت مدارس می تواند در نظر گرفته شود را بیان و برخی قسمت های آن را تشریح میکنیم.

بخش های لازم در طراحی سایت مدرسه

- معرفی مدرسه و تاریخچه تاسیس

بدون شک تاریخچه هر مدرسه ای برای انتخاب شدن مهم است پس در طراحی سایت مدرسه خود آن را فراموش نکنید.

- بخش معرفی مدیریت و اعضا هیئت مدیره

برخی از مدرسه ها بواسطه داشتن مدیریت معروف مشهور میشوند. بنابراین خوب است که شما در سایت مدرسه، خودتان و مدیریت را معرفی کنید.

- بخش معرفی معاونین، معلمین و کارکنان

والدین همیشه می خواهند بدانند که کدام معلم ها در مدرسه شما مشغول آموزش است.

- بخش شرایط ثبت نام دانش آموز

- بخش اخبار و اطلاع رسانی مدرسه

اخبار مدرسه جزو بخش های مهم در طراحی سایت مدارس است چرا که شما در این قسمت می توانید اخبار مربوط به آزمونها وشاگردان ممتاز و یا غیره قرار دهید و یا اینکه اطلاع رسانی مهم را از این طریق انجام دهید. این بخش از سایت مدرسه شما بیشترین بازدید را خواهد داشت.

بخش برنامه های آموزشی

بخش معرفی برنامه های آموزشی در طراحی سایت مدرسه به عنوان بخش ارتباطی با والدین دانش آموزان هم می باشد.

بخش تماس با ما

در این بخش از طراحی سایت مدرسه شما بایستی فرم آدرس، شماره تلفن، نقشه گوگل و یک فرم تماس را قرار دهید.

بخش تقویم آموزشی

تقویم آموزشی یکی از بخش های مهم می باشد که بایستی در طراحی سایت مدرسه تان لحاظ شود

بخش گروه های درسی

بخش مقالات

شما به منظور پرورش و آموزش دانش آموزان می توانید بخش مقالات را در طراحی سایت مدرسه خود لحاظ کنید تا با انتشار مقالات مفید برای والدین و دانش آموزان سایت مفیدتری را برای آنها اداره کنید.

بخش انجمن اولیا و مربیان

این بخش از سایت مدرسه می تواند به صورت بخش اطلاع رسانی اخبار انجمن اولیا و مربیان باشد.

بخش برنامه هفتگی

بخش بانک سوالات

شما از طریق بانک سئوالات می توانید فایل سئوالات را برای دانلود در سایت مدرسه قرار دهید. بنابراین لاطم هست که در هنگام طراحی سایت مدرسه امکان دانلود فایل را در نظر بگیرید.

بخش مشاوره

بخش مشاوره شامل یک فرم ساز حرفه ای است که دانش آموزان و یا والدین می توانند با مراجعه به سایت فرم مخصوص به سئوالات خود را پر نمایند و مسائل را در آنجا برای مشاور نوشته و پاسخ دریافت کنند.

بخش صدای دانش آموز

این یک بخش می تواند به عنوان یک بخش ویژهبرای دانش آموزان باشد که در آنجا سخنان و کارهای دانش آموزان به اطلاع هممدرسه ای هایشان برسد.
بخش ارتباط با مدیریت و یا معاونت شامل یک فرم ارتباط است که در هنگام طراحی سایت مدرسه بایستی پیش بینی شود.

بخش دانش آموزان ممتاز

شما می توانید دانش آموزان ممتاز هر مقطع و یا کلاس را از طریق این بخش معرفی کنید.

بخش توانمندی های دانش آموزی

بخش رویدادهای مهم

زمان امتحانات، زمان ثبت نام و غیره را می توانید از اینجا اطلاع رسانی کنید.

بخش گالری مدرسه

شما می توانید به صورت دسته بندی شده عکس های عمومی دانشگاه و مراسمات و یا غیره را در این بخش قرار دهید.

بخش سرگرمی ها

می تواند به صورت یک وبلاگ برای مطالب سرگرمی و یا متفرقه باشد.

برنامه امتحانات

بخش لینک های مفید

معرفی آموزش و پرورش منطقه و سازمان استان

معرفی سایت های مهم

در طراحی سایت مدرسه می توان گروه های مختلفی را با دسترسی های مختلف تعریف کرد که گروههای زیر پیشنهاد میگردد.

- گروه معلمان

- گروه مدیریت

- گروه والدین

- گروه دانش آموزان

برچسب ها : طراحی سایت مدرسه

چرا طراحی سایت با وردپرس ؟ :وردپرس سیستم مدیریت مختوای بسیار محبوبی است و در سراسر دنیا خواستاران زیادی دارد . خیلی از افرا خواستار طراحی سایت با ورد پرسهستند و این چیزی منطقی می باشد. چرا که مزیت های زیادی دارد . اما وب نوشتمام cms ها را برای طراحی سایت قبول دارد چرا که برای تک تک آنها زمان صرف شده و زحمت کشیده شده است و هر یک هم مزیت و معایبی دارد . امام بحث مادر اینجا این است که چرا طراحی سایت با وردپرس خواستار زیادی دارد .

 

طراحی سایت با وردپرس

 

وردپرس برترین سیستم مدیریت  محتوا برای طراحی سایت

با نگاه به تیتر بالا همیشه ذهنیت این استکه چون وردپرس بیشتر از همه مورد استفاده قرار می گیرد و محبوب است پس باید سایت خودمان را با وردپرس بزنیم ولی همیشه چنین نیست. وب نوش عقیده اشبه این است که در طراحی سایت مهمترین مسئله رعایت :

1-    طراحی وب سایت جذاب و اختصاصی قالب (چه طراحی قالب وردپرس باشد چه طراحی سایر cms ها)
2-    رعایت سرعت لود سایت
3-    امنیت
4-    رعایت  اصول سئو و بهینه سازی سایت
اگر در طراحی سایت به این موارد دقت و عمل شود می توان هر cms (سیستم مدیریت محتوا) را بهینه کرد و بهترین سایت را طراحی کرد.

اما واقعا چرا طراحی سایت با وردپرس

در دو حالت بررسی می کنیم :

1-    طراحی سایت با وردپرس
2-    سئو سایت وردپرس

طراحی سایت با وردپرس و طراحی قالب اختصاصی برای سایت :همانطور که گفته شد وردپرس دارای افزونه های زیادی است . و همچنین پشتیبانی قدرتمندی از هسته وردپرس صورت می گیرد.  سیستم کد باز با کدهای سبک است و هر فردی که با دانش متوسط php می تواند به راحتی وردپرس را شخصی سازی کند.

سئو سایت وردپرس : سئو به دلیل این که پایه اش برای طرای وبلاگ طراحی شده است و در اصل محتوا محوراست . دارای سئو قدرتمندی است . در کنار این مورد افزونه های سئو سایت زیادی برای وردپرس طراحی شده است که خیلی قدرت سئو در وردپرس را بالا می برد .

اما آیا تمام این موارد باعث شده است که مشتری رو به سمت وردپرس بیارد ؟

نه ! چنین نیست چون تمام موارد را می توانیم در سایر cms های دیگه نیز پیاده کنیم . مهمترین دلیل رابط کاربر بسیار آسان وردپرس برای مدیرت محتوای سایت وردپرسی است . وردپرس توانسته است با آسان کردم این بخش برای کاربران و مدیران سایت آنها را برای طراحی سایت با وردپرس ترغیب کرده است .

برچسب ها : طراحی سایت با وردپرس
پروتکل http در طراحی سایت
پنج شنبه چهارم 9 1395

کد وضعیت های پروتوکل HTTP و نقش آن ها در طراحی سایت و بهینه سازی سایت – HTTP Status Codes : کد وضعیت های پروتوکل HTTP و نقش آن ها در طراحی سایت و بهینه سازی سایت: زمانی که موتور جست و جو یا کاربری برای بازدید از یک صفحه وب به وب سرور درخواست (Request) ارسال می کند ، درپاسخ (Response) به آن درخواست کدوضعیت پروتوکل HTTP برای موتور جست و جو یا بروزر کاربر ارسال می شود و درصورت مثبت بودن پاسخ از سمت سرور ، آن صفحه بر روی بروزر کاربر بارگذاری می شود . در واقع این کدهای سه رقمی نشان دهنده وضعیت HTTP Request و پاسخ سرور به درخواست کاربر می باشد .

در این مقاله قصد دارم مفهوم هر یک از این کدها و تاثیر آن ها بر طراحی وب سایت و سئو سایت را بررسی کرده و شرح دهم .

دسته بندی انواع کد وضعیت های پروتوکل HTTP و شرح آن ها

 

پروتکل http در طراحی سایت


کد وضعیت های پروتوکل HTTP عددهایی سهرقمی هستند که برای نشان دادن وضعیت پاسخ به درخواست از سمت وب سرور برای درخواست کننده ارسال می شوند . مهم است که بدانید تمام این کدهای سه رقمی با یکی از ارقام 1 تا 5 شروع می شوند . از دسته کدهای 100 تا دسته کدهای 500 ، کد وضعیت های HTTP در قالب زیر دسته بندی می شوند :

•    دسته کد     100 (Informational) : این دسته از کد وضعیت ها فقط جنبه اطلاع رسانی دارند و برای تایید دریافت درخواست در سرور و ادامه فرآیند پاسخگویی ارسال می شوند .
•    دسته کد 200 (Success) : این دسته کدها به این معنی است که فرآیند دریافت درخواست و ارسال پاسخ با موفقیت انجام شده است .
•   دسته کد 300 (Redirection) : به این معنا هستند که درخواست با موفقیت دریافت شده است ، اما برای تکمیل ادامه فرآیند نیاز به اجرای یک سری مراحل بیشتری می باشد .
•    دسته کد 400 (Client Error) : درخواست دریافت شده است اما منبع خواسته شده معتبر نبوده یا پیدا نشده است .
•    دسته کد 500 (Server Error) : درخواست کاربر معتبر بوده و دریافت شده ، اما وب سرور در پاسخگویی به درخواست ناموفق بوده است .

در حالی که کد وضعیت های زیادی وجود دارد ، اما بسیاری از آن ها مستقیما بر بهینه سازی سازی سایت و سئو موثر نیستند .

کد وضعیت های پروتوکل HTTP مهم و موثر بر سئو و موتورهای جست و جو

کد 200 (OK)

درخواست با موفقیت پاسخ داده شده است و فرآیند به طور صحیح اجرا شده است .

کد 301 (URL درخواستی به طور کلی منتقل شده است)

ارسال این کد از سمت سرور یعنی به منبع URL درخواست شده توسط کاربر به طور دائم یک آدرس معتبر جدید اختصاص داده شده است و هرگونه رجوع به این منابع در آینده باید از طریق URL جدید برای کاربر ارسال و بارگذاری شود . هر زمان که URL یک منبع وب (مانند صفحه ای ازیک وب سایت یا به طور کلی دامنه اصلی آن) تغییر کرد و به آن URL دیگری اختصاص داده شد ، تغییر مسیر 301 (301 Redirect) که نقش مهمی در سئو دارد باید مورد استفاده قرار گیرد .

کد 302 (پیدا شد)

سرور همچنان از طریق URL جدید صفحه وب به درخواست های کاربر پاسخ می دهد ، اما کاربر با استفاده از همان URL قبلی درخواست های خود را ارسال می کند . این کار توصیه نمی شود . از این طریق روبوت موتورهای جست و جو به خوبی نمی توانند بفهمند که صفحه یا دامنه سایت شما به URL دیگری منتقل شده است . استفاده از کد تغییر مسیر 302 باعث می شود که موتور جست و جو تغییر URL صفحه وب را به طور موقت و نه دائم در نظر بگیرید و در نتیجه URL جدید شما از رتبه و امتیاز گیری خوبی برخوردار نخواهد شد و در این موارد تنها توصیه می شود از تغییر مسیر 301 استفاده کنید که در بخش قبل به آن اشاره کردم .

کد 404 (منابع درخواستی پیدا نشد)

سرور هیچ منبعی که با URL درخواست شده مطابقت داشته باشد را پیدا نکرده است . هیچ نشانگری هم نیست که مشخص شود این وضعیت موقت است یا دائم . اغلب اوقات طراحان سایت صفحه ای را در کنار صفحات وب سایتشان طراحی می کنند که اگر کاربر URL نامعتبری را درخواست کرد با کد خطای 404 مواجه نشود و به صفحه پیغام خطایی که خودشان طراحی کرده اندمنتقل شود . اینگونه دیگر کد وضعیت 404 از سمت سرور ارسال نمی شود ، بلکه کد وضعیت 200 (موفقیت آمیز بودن پاسخ به درخواست) ارسال می شود و همچنین کاربر از دامنه وب سایت شما خارج نمی شود و به یک صفحه بیرونی منتقل نمی شود .

کد 410 (منابع درخواستی دیگر بر روی سرور موجود نیست)

کد خطا نشان می دهد که ممکن است URL درخواست شده قبلا بر روی سرور موجود بوده اما در حال حاضر و در آینده دیگر چنین چیزی بر روی وب سرور وجود ندارد و هیچ نشانی از تغییر URL و یا وضعیت آینده این درخواست مشخص نیست . این وضعیت را اغلب دائمی محسوب می کنند . همچنین این کد وضعیت بر روی بروزر کاربر کش می شود مگر اینکه سرور پاسخ دیگری ارسال کند و کد وضعیت آن URL تغییر یابد .

کد 503 (سرویس درخواست شده در دسترس نیست)

در حال حاضر بنا به دلائل مختلف از جمله تعمیرات سرور و یا overload شدن موقت آن ، سرور قادر به پاسخگویی به درخواست ارسال شده نیست . این کد وضعیت نشان دهنده مشکلات موقت سرور است و موتورهای جست و جو با دریافت این کد خطا می فهمند که مشکل موقت است و دامنهسایت و صفحات آن مشکلی ندارند .

روش های توصیه شده برای استفاده موثر از کد وضعیت های پروتوکل HTTP در بهینه سازی سایت

استفاده از کد تغییر مسیر 301

همانطور که گفته شد کد تغییر مسیر 302 برای موتورهای جست و جو یک تغییر URL موقت محسوب می شود که این باعث می شودموتورهای جست و جو URL شما را به خوبی ضمیمه نکنند . در نتیجه توصیه می شود که از کد تغییر مسیر 301 استفاده کنید چون این کد وضعیت تغییر آدرس دائم یک URL را به موتور جست و جو می فهماند و این برای امتیاز و رتبه گرفتن آن صفحه بسیار مهم است .

 

پروتکل http در طراحی سایت


تغییر مسیر دادن URLهای دارای کد وضعیت خطای 404

یک تصور غلط رایج این است که بهتر است برای سئو سایت، کد 404 را با استفاده از کد 301 به صفحه اصلی وب سایت تغییر مسیر دهیم .اما اینگونه وقتی کاربر URL نامعتبری را وارد می کند و باز میبیند که هنوزدر صفحه اصلی سایت است ، دچار سردرگمی می شود و متوجه نمی شود که URL درخواستی اش موجود نیست . پس برای اینکه کاربر از سایت خارج و با خطای  404مواجه نشود ، بهتر است که خود طراح سایت یک صفحه پیغام خطا طراحی کند که وقتی URL نامعتبر وارد شد ، بازدید کننده به صفحه پیغام خطای خود سایت منتقل شود و به جای کد وضعیت 404 ، کد وضعیت 200 بر روی بروزرش ارسال شود .یک صفحه پیغام خطای 404 بهینه باید دارای ویژگی های زیر باشد :

 

پروتکل http در طراحی سایت

 

•    نمایش پیامی به کاربر که صفحه مورد نظر شما وجود ندارد
•    باکس جست و جو
•    سیستم نویگیشن ساده و قابل فهم که به راحتی بتواند به سایر بخش ها و صفحات سایت دسترسی داشته باشد
•    لینک بازگشت به صفحه اصلی

برچسب ها : طراحی سایت-سئو-سئو سایت
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 96696
تعداد نوشته ها : 306
تعداد نظرات : 0
Rss